A mesterséges intelligencia segítségünkre lehet a kreatív elemek megálmodásában, a képes illusztrációk elkészítésében is. Milyen képszerkesztő programokat hívhatunk segítségül? Cikkünkben tippeket adunk a legjobb eszközökre!
Már nem csak chatbot, AI képszerkesztő vagy fordítóprogram létezik, hanem egyre több AI videószerkesztő is van a piacon. Segítségükkel megkönnyíthetjük és felgyorsíthatjuk a tartalomgyártást. Cikkünkben összeszedtük a top AI videó készítő programokat, hogy a kutatást is megspóroljuk neked!
Milyen könyvet szerettél szívesebben a kezeid közt forgatni fiatalon? Olyat, ami hosszan mesélt el egy történetet csak a szöveg segítségével, vagy olyat, amit sok, izgalmas kép tarkított? Na ugye, hogy az utóbbit. Mindannyian könnyebben fogalmazzuk meg vízióinkat, ha vizuális tartalmat tudunk hozzá társítani. A képek használata olyan mankó és figyelemfelkeltő eszköz, ami információalapú világunk elengedhetetlen elemévé vált.
Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy a végtelennek tűnő feed lapozgatása során megragadta a tekintetünket egy hirdetési kreatív vizuálja, és már csak az alapján is kíváncsian rátévedtünk a hirdető oldalára, termékeinek megtekintésére - és ezzel már működésbe is lépett a marketinggépezet. A folyamatos információáradatban mindennél fontosabb, hogy el tudjuk nyerni potenciális vásárlóink figyelmét, és kíváncsiságot, érdeklődést váltsunk ki belőlük. Ennek a leghatásosabb módja a vizuális kommunikáció.
A színek meghatározó jelentőséggel bírnak a vásárlói döntések során. Talán még nagyobb hatást gyakorolnak ránk, mint gondolnád, ezáltal elengedhetetlen mérlegelni, hogy a vállalkozásodhoz milyen tónust szeretnél társítani. Megbízhatóságot kívánsz árasztani vagy inkább luxus érzetet és tekintélyt, most indítod el a cégedet vagy éppen átalakításon és fejlesztésen tevékenykedsz? Bármi is legyen a célod, a színek vásárlói magatartásra gyakorolt hatásának megértése minden bizonnyal segítségedre lesz!
A Design irányzatok cikksorozatunk első részében megismerhetted, hogy miért is olyan fontos vállalkozásod vizuális megjelenése, valamint melyek azok a grafikai műfajok, amik a leginkább uralják az online felületeket. A szkeumorfizmus, a neumorfizmus és a flat design kétségkívül nagyon szép megjelenést tesz lehetővé, viszont mintha minden sarkon egy-egy ilyen felületbe botlanánk. Mit tehetsz, ha szeretnél egy kicsit kitűnni, és szakítani a közhelyes látványvilággal? A sorozat elkövetkező cikkeiben egy-egy olyan irányzatot fogunk ismertetni Veled, amivel könnyedén kitűnhetsz versenytársaid közül! Kezdjük is az elmúlt évek egyik legfelkapottabb stílusával, a minimalizmussal.
Az online marketing nem más, mint kommunikáció a potenciális vásárlókkal, Ügyfelekkel. A 21. században, amikor az emberiség több tartalmat fogyaszt, mint valaha, akkor muszáj nagyobb hangsúlyt fektetnünk a mondanivalónk vizuális megjelenésére, kifejezésére is. Persze, szorosan együtt dolgozunk grafikusokkal, UX/UI designerekkel, tervezőkkel, de mégis fontos, hogy minden marketinges tisztában legyen a vizuális közlés alapjaival. Épp emiatt indítjuk útjára Design irányzatok cikksorozatunkat, amiben cikkről-cikkre mutatjuk be részletesen a legszebb, legtrendibb, leginkább figyelemfelkeltő grafikai műfajokat. Elsőként nézzünk meg egy rövid összefoglalást arról, hogy melyek ezek!
A vizuális megjelenés nem csak az offline marketing eszközök esetében (plakát, szórólap, arculat), hanem az online marketing világában is jelentős szerepet játszik, legyen szó webdesignról vagy hirdetési kreatívról. A vizuális tartalom megragadja a szemet és segítségével könnyebben eljuttathatjuk az üzenetet a közönségünkhöz. Viszont ahogy már azt megszokhattuk, a marketing világát, főleg az online területet folyamatos változás jellemzi, minden évnek megvannak a trendjei. Ha érdekel, milyen trendek határozzák meg az idei év hirdetési kreatívjait, olvasd el ezt a cikket!
Örömmel fogadunk minden ötletet és témát, amelyről szívesen olvasnál!
Írj nekünkTelefon: +36 20 414 5065
Email: hello@selector.hu
Iroda: 1072 Budapest,
Klauzál u. 30.