A weboldalunkat számos módon összeköthetjük a Google különböző eszközeivel. Azért 2+4 felosztás szerepel a címben, mert valójában közvetlenül 2-t integrálunk a kódba. Sőt ha Tag Managert használunk, akkor a gyakorlatban csupán 1 db plug-innal megalapoztuk az összes többi eszköz összekötésének lehetőségét.
Saját weboldalt vagy webshopot szeretnél, esetleg reklámoznál, de gondban vagy a designnal? Csak azt tudod, hogy szeretnél egy szép oldalt, ami tükröz Téged, illetve a termékeidet? Máris elérkeztél a döntéshozatalhoz. Egy jó webdesigner bizony sok pénzt tehet a zsebedbe ilyenkor.
Mik azok az időben és térben jelentkező költségek, amelyekre számítanod kell weboldalad készítése során, hogy ne érjen meglepetés? Ha már megfogalmazódott benned, milyen weboldalt szeretnél - azaz tudod, mi a célod az oldallal, kihez akarsz eljutni, milyen üzenetet akarsz közvetíteni, illetve mi mindenre legyen képes a weboldalad -, akkor egy átfogó webfejlesztés brief után kezdődhet is a munka.
Vállalkozásod már készen áll új ügyfelek vagy vásárlók fogadására, de még hiányzik egy ütős honlap, amivel meggyőzheted őket? A legjobb dolog, amit tehetsz - akár te magad, akár szabadúszó fejlesztő, akár szakértő webfejlesztő ügynökség készíti az oldalad -, az egy webfejlesztés brief összeállítása. Ez az iránymutató dokumentum pontosan meghatározza a projekt célját, az elvárásokat és a határidőket, hogy a fejlesztési folyamat gördülékenyen, gyorsan és hatékonyan mehessen végbe. Egy jól megírt brief azonban nemcsak a fejlesztő csapat számára teszi könnyebbé a munkát, hanem azt is garantálja, hogy valóban minden elképzelésed figyelembe legyen véve a fejlesztés során. Mutatjuk, hogyan írd meg a tökéletes briefet az általad elképzelt tökéletes honlaphoz!
Egy korábbi bejegyzésünkben már írtunk a honlapkészítés lépéseiről, amelyben leginkább technikai jellegű kérdésekkel foglalkoztunk. A mostani cikkünkben azonban szeretnénk jobban elmélyülni a témában, és további tippeket megosztani azzal kapcsolatban, hogy mire érdemes még odafigyelni egy weboldal elkészítésekor.
Milyen könyvet szerettél szívesebben a kezeid közt forgatni fiatalon? Olyat, ami hosszan mesélt el egy történetet csak a szöveg segítségével, vagy olyat, amit sok, izgalmas kép tarkított? Na ugye, hogy az utóbbit. Mindannyian könnyebben fogalmazzuk meg vízióinkat, ha vizuális tartalmat tudunk hozzá társítani. A képek használata olyan mankó és figyelemfelkeltő eszköz, ami információalapú világunk elengedhetetlen elemévé vált.
Mindenki tudja, hogy az online értékesítés nagyon dinamikusan fejlődik, ennek eredményeként naponta több új online áruház is létrejön. Azt már kevesebben tudják, hogy közülük csak néhánynak sikerül tartósan megmaradni a piacon.
Hogy egy adott weboldal egészen pontosan milyen elemeket tartalmaz és azoknak milyen a designja, azt leginkább a megrendelő ízlése dönti el. Ha kicsit tudatosabban készül a weboldal, akkor már a munkálatok kezdetén, a tervezési időszakban bevonnak webdesignert és marketingest.
A biztonsági mentés az egyik legfontosabb, rendszeresen elvégzendő feladat, amiért probléma esetén nagyon hálás lehetsz magadnak. Ha rendszeresen, szabályosan rászánod azt a néhány percet, rengeteg időt, munkát és pénzt takaríthatsz meg magadnak.
A honlapkészítés pont olyan, mint az építőipar. Nagyon sok múlik a kivitelező szaktudásán, korrektivitásán és a munka során előkerülő, előre nem látható, nehezen megjósolható tényezőkön. Mégis mit tehetünk - amennyiben egy honlapot szeretnénk készíttetni, az előre elképzelt igényeknek megfelelően –, hogy minél nagyobb eséllyel kapjuk pontosan azt, amit szeretnénk, ráadásul a legkedvezőbb árak mellett?
Mit is jelent az, hogy hiteles egy weboldal? Egy weboldal akkor nevezhető hitelesnek, ha tartalma és vizuális megjelenése alapján a látogatók megbízhatónak ítélik meg a mögötte álló vállalkozást. Ha ez teljesül, akkor sokkal nagyobb eséllyel teszik meg a következő lépést, azaz veszik fel a kapcsolatot, adnak le rendelést vagy foglalnak időpontot, azaz viszik véghez azt, amiért a weboldal létrejött. Azonban a weboldalak felépítéséből nagyon fontos elemek szoktak hiányozni, ami rontja a konverziós arányt és bizalmatlan látogatókat eredményez.
Amennyiben weblapot szeretnél, az oldalad elkészülhet webfejlesztő cég által, de ha van affinitásod hozzá, Te magad is összerakhatsz például egy egyszerűbb WordPress weboldalt. De melyik honlapépítőt, azaz “site buildert” érdemes választanod a munkád során? Olvass tovább, ha érdekel, milyen lehetőségeid vannak!
Nemrég bemutattunk 5+1 ingyenes honlapkészítő alkalmazást, amelyek segítségével akár Te magad, programozói tudás nélkül elkészítheted bemutatkozó weboldalad. Tudjuk, ez csábítóan hangzik - viszont mindannyian ismerjük a mondást, hogy “olcsó húsnak híg a leve”. Vajon ez az ingyenes honlapoknál is így van, és jobban jársz, ha egy profi szabadúszót vagy netán egy csapatot bízol meg vele? Esetleg bátran nekiállhatsz egyetlen forint befektetése nélkül is? Segítünk eldönteni!
A digitális világban alig van olyan terület, ami ne változna és fejlődne folyamatosan. Ez alól a weboldalunk sem kivétel, amely ráadásul az egyik legköltséghatékonyabb eszköze a marketingünknek. A trendek és technológiák változnak, a verseny egyre csak nő, éppen ezért fontos, hogy lekövessük ezeket és folyamatosan kitűnjünk a digitális zajban vállalkozásunkkal. Mielőtt azonban nagyon megijednél, segítünk elindulni. Számos kisebb, de igencsak hatékony módosítással az oldaladat naprakészen, a vállalkozásodat pedig növekvő ütemben tarthatod. Mutatjuk a tippeket.
Manapság szinte nincs olyan vállalkozás, amelynek ne lenne szüksége online jelenlétre piaci sikeréhez. A legtöbben úgy döntenek, hogy először saját maguk hozzák létre weboldalukat, ami elsőre akár ijesztőnek is tűnhet, ha nem vagyunk jártasak a programozásban. Ezért összegyűjtöttük a legnépszerűbb ingyenes honlapkészítő alkalmazásokat, amelyek segítségedre lehetnek saját honlapod elkészítésében. Mielőtt azonban leteszed a voksod bármely megoldás mellett, felhívjuk a figyelmed néhány olyan korlátra is, amely miatt nem biztos, hogy egy ingyenes eszköz lesz hosszú távon is a legjobb választás számodra.
Talán nem mondunk újat azzal, hogy manapság a CMS (azaz tartalomkezelő rendszer) alapú weboldalak több mint fele WordPresst használ. Végülis nem meglepő, a WordPress jelentősen megkönnyíti az egyszerűbb weboldalak elkészítését, és mindezt teljesen ingyen. Megeshet azonban, hogy nagyobb testreszabhatóságra van szükség. Cikkünkben bemutatjuk Nektek a Webflow tartalomkezelő rendszert, a WordPress modern alternatíváját, amit mi már kipróbáltunk és pozitív tapasztalataink vannak vele kapcsolatban.
A Design irányzatok cikksorozatunk első részében megismerhetted, hogy miért is olyan fontos vállalkozásod vizuális megjelenése, valamint melyek azok a grafikai műfajok, amik a leginkább uralják az online felületeket. A szkeumorfizmus, a neumorfizmus és a flat design kétségkívül nagyon szép megjelenést tesz lehetővé, viszont mintha minden sarkon egy-egy ilyen felületbe botlanánk. Mit tehetsz, ha szeretnél egy kicsit kitűnni, és szakítani a közhelyes látványvilággal? A sorozat elkövetkező cikkeiben egy-egy olyan irányzatot fogunk ismertetni Veled, amivel könnyedén kitűnhetsz versenytársaid közül! Kezdjük is az elmúlt évek egyik legfelkapottabb stílusával, a minimalizmussal.
Tudtad, hogy weboldalad esetén kiemelten fontos az első benyomás? Látogatóid jellemzően már az első néhány másodpercben eldöntik, hogy tovább böngésznek-e, vagy továbbállnak egyik versenytársad oldalára. Valószínű ezt te sem szeretnéd, ezért már az első pillanattól kezdve megpróbálod felkelteni az érdeklődők figyelmét azzal az ajánlattal, képpel vagy épp címsorral, amelyet te a legfontosabbnak gondolsz. De mi van akkor, ha rossz a megérzésed, és potenciális vásárlóid mást keresnek, más üzenet tartja őket ott az oldalon? Ezért javasoljuk minden esetben, hogy A/B teszteld weboldaladat - ezzel a megoldással kipróbálhatod, hogy melyik verzió működik a legjobban, így a reklámköltségek emelése nélkül növelheted meg konverzióid számát.
Manapság már szinte lehetetlen sikeres vállalkozást folytatni saját honlap nélkül. Habár a weblapkészítés az évek során rendkívül hozzáférhetővé vált, köszönhetően sok erre szakosodott szolgáltatásnak, nem árt tisztában lenni néhány alapfogalommal, melyek ismerete még ma is rengeteg fejfájást spórolhat meg Neked.
Örömmel fogadunk minden ötletet és témát, amelyről szívesen olvasnál!
Írj nekünkTelefon: +36 20 414 5065
Email: hello@selector.hu
Iroda: 1072 Budapest,
Klauzál u. 30.