Leteszteltük magyarul is, hogy neked ne kelljen! Itt vannak a legjobb AI jegyzetkészítők megbeszélésekhez, amelyekkel nemcsak rengeteg időt és energiát spórolhatsz akár ingyenesen, de hatékonyabban és figyelmesebben lehetsz jelen a meetingeken. Nem is hangzik rosszul, ugye? Ismerd meg az AI jegyzetkészítők jeles képviselőit ebben a blogcikkünkben!

AI megoldás a megbeszélések jegyzetelésének kihívásaira
Aki elkezd dolgozni, annak mindenképpen részt kell vennie megbeszéléseken, amelyek olykor rövidek és lényegretörőek, olykor pedig akár órákon át tartanak és tartalmaznak számunkra fontos és kevésbé fontos információkat is.
Kutatások szerint az Egyesült Államokban naponta 36 és 56 millió meetingre kerül sor, és egy munkavállaló 8, míg egy vezető átlagosan 12 meetingen vesz részt egy hét során, amiben nincsenek benne a rögtönzött összejövetelek.
A megbeszélésekről általában ha nem is részletes memot, de valamilyen vázlatos emlékeztetőt készítünk, amelyek sok esetben pontatlanok is lehetnek, különösen, ha az már a sokadik meeting a nap során, mivel nehéz egyidejűleg figyelni a beszélgetésre és közben minden fontos információt rögzíteni. Emellett visszakeresni a jegyzetben egy adott megbeszélés lényeges pontjait időigényes és frusztráló folyamat lehet.
Miben segíthetnek az AI jegyzetkészítő megoldások?
Az AI-alapú jegyzetelő eszközök megoldást nyújtanak az előbb említett problémákra azáltal, hogy valós időben rögzítik a beszélgetéseket, automatikusan készítenek átiratokat, és akár kulcsszavak alapján is kereshetővé teszik azokat. Ma már egyre jobban működnek magyar nyelven is, így használatukkal biztosíthatjuk, hogy egyetlen fontos információ se vesszen el az információdömpingben.
Időmegtakarítás és hatékonyság növelése
Az AI-alapú jegyzetelés lehetővé teszi, hogy a megbeszélések során a résztvevők teljes mértékben az adott témára koncentráljanak, anélkül hogy aggódniuk kellene a jegyzetelés miatt.
Ezek az automatikus átiratok többnyire pillanatok alatt elkészülnek, így nem szükséges utólag hosszú órákat tölteni az információk rendszerezésével.
Ez különösen hasznos lehet a gyors döntéshozatalt igénylő helyzetekben - vagy nagy mennyiségű megbeszélés esetén.
Pontosság és részletesség biztosítása
Az emberi kézírás vagy manuális gépelés során könnyen kimaradhatnak fontos részletek, amelyeket nem tudunk (vagy elfelejtünk) leírni a gyors beszéd miatt. Az AI-alapú eszközök ezzel szemben a teljes beszélgetést követik és pontos átiratokat készítenek. Tesztünk alapján magyarul is egész jól helytállnak.
Vannak olyan eszközök is, amelyek képesek felismerni és elkülöníteni a különböző beszélők hangját, valamint kiemelni a legfontosabb kulcsszavakat és témákat.
Ezáltal biztosak lehetünk abban, hogy minden lényeges információnak nyoma lesz.
Könnyű kereshetőség és archiválás
Még ha van is egy részletes jegyzetünk, sokszor az is időigényes folyamat, hogy abból kikeressük a számunkra fontos információt. Az AI-eszközök ebben is hatalmas segítséget tudnak nyújtani, lehetővé téve, hogy kulcsszavak vagy kifejezések alapján könnyedén átlássuk és szűrjük az átiratok tartalmát.
Ezzel a funkcióval pillanatok alatt megtalálhatjuk a számukra fontos információkat, anélkül hogy hosszasan kellene böngésznünk egy jegyzetet. Emellett az AI-rendszerek lehetőséget biztosítanak a jegyzetek automatikus archiválására és rendszerezésére, így hosszú távon is könnyen visszakereshetők és újra felhasználhatók az információk - nem csak a fiók mélyén kötnek ki valahol.
Ezek az előnyök teszik az AI-alapú jegyzetelő eszközöket ma már szinte nélkülözhetetlenné a modern vállalati környezetben, különösen olyan területeken, ahol gyors és pontos dokumentációra van szükség.

AI jegyzetkészítő fajták
Az AI-alapú jegyzetelő eszközök két fő kategóriába sorolhatók:
Bot-alapú
Olyan virtuális asszisztensek vagy botok segítségével működnek, amelyek csatlakoznak a megbeszéléshez, rögzítik az audioanyagot, majd automatikusan jegyzeteket generálnak, akár valós időben a megbeszélés során is, amelyet az érintettek láthatnak, szerkeszthetnek.
Bár ezek a megoldások hatékonyak, egyesek számára zavaró lehet egy bot jelenléte a megbeszélésen - ezáltal pedig amennyit segítenek, annyit árthatnak is, hiszen ha feszélyezik a résztvevőket, akadályozzák a gördülékeny kommunikációt és a vélemények szabad megosztását is.
Botmentes
Ezzel szemben a botmentes AI-eszközök a felvételt készítő résztvevő eszközén rögzítik a beszélgetéseket, és ugyanolyan magas minőségű összefoglalókat, átiratokat és teendőlistákat készítenek a megbeszélés után - anélkül, hogy egy látható bot jelen lenne a megbeszélésen. (Bizonyos esetekben nem maguk az eszközök rögzítik a meetinget, hanem nekünk kell utólag feltölteni a hanganyagot és jegyzetet generáltatni belőle az adott AI-alapú eszközzel)
Ez elősegíti a természetesebb, gördülékenyebb kommunikációt - hátránya viszont, hogy az ilyen módon készülő jegyzetekhez csak a megbeszélés után juthatunk hozzá, tehát a résztvevők nem láthatják és/vagy szerkeszthetik valós időben.
A nagy AI jegyzetkészítő teszt 2025-ben
A Selector marketing ügynökségnél nagyon nyitottak vagyunk az új technológiákra, így az AI képgenerátorok és videószerkesztők után az elmúlt hetekben kipróbáltuk a legnépszerűbb AI-alapú jegyzetelőket, hogy hogyan teljesítenek magyar nyelven a különböző meetingjeink során.
Teszteltük őket különböző szituációkban, ahol többen vettünk részt egy megbeszélésen, és ott voltak velünk a brainstormingok során is, ahol záporoztak az ötletek.
Hogyan teljesítettek? Lássuk:
Fireflies.ai
A Fireflies az egyik legnépszerűbb ilyen eszköz, amely rendelkezik ingyenes és fizetős verziókkal is. Összekapcsolható a Zoommal, a Google Meettel, a Microsoft Teamsszel és még sok mással – ráadásul felhasználói beavatkozás nélkül: ha a naptárunkban szerepelnek a megbeszélések, akkor automatikusan rögzíti és átírja azokat. Persze manuálisan is meghívhatjuk Fredet, a Fireflies AI botját, ha egy hirtelen meetingen lenne szükségünk a segítségére.
Minden értekezlet után tömör AI-összefoglalókat generál, hogy mi is történt, és külön kiemeli a jövőbeli feladatokat, így gyorsan tájékozódhatunk a kulcsfontosságú pontokról a teljes átirat áttekintése nélkül. AI-alapú kereséssel az összes átiratában gyorsan megtaláljuk, hogy hol tárgyaltunk egy témát vagy kulcsszót a korábbi találkozókon.
Ezenfelül elemzi a beszélgetést, például nyomon követhetjük ki mennyire volt aktív a meetingen, mekkora részben beszélt, milyen volt a hangulat a megbeszélés közben.
Az ingyenes verzióban limitáltan kérdezhetjük az AI asszisztensünket is, aki a meetingek alapján tud válaszolni a kérdésekre.
A prémium verzióban hasznos intergrációkkal találkozhatunk, Zapier, Slack és CRM rendszerekkel is összeköthető a Fireflies. Továbbá csapatként is dolgozhatunk együtt, reagálhatunk a jegyzetekre és akár a csapattagok elemzésére is van lehetőség a megbeszéléseik alapján.

A Fireflies a tesztelésünk alapján tömörebb összefoglalókat készít, ezek a legfontosabb információkat tartalmazzák, kevésbé részletes, de logikus szerkezetetűek, maga a szóról-szóra jegyzetelés néha okoz neki problémát, de ez általános jelenségnek tűnik a többi eszköznél is. Amiben viszont nagyon jó, az a témák szerinti csoportosítás: felosztja, hogy mik voltak a fő témák a meeting során, és vázlatosan felsorolja, hogy mik hangzottak el, valamit összegyűjti a későbbi teendőinket is.
#m1-p#A Fireflies tehát leginkább a státuszmeetingekhez lehet jó választás.##
Valamint olyan megbeszélésekhez lehet előnyös, amikor szeretnénk összegyűjteni, hogy milyen teendőink lesznek az adott időszakra és a megbeszélésen elhangzottakról is szeretnénk egy rövid összefoglalót.
#promobox-newsletter###
tl;dv
A tl;dv (a rövidített angol kifejezés jelentése: „Túl hosszú; nem néztem meg”), ugyancsak egy mesterséges intelligenciát használó értekezlet-rögzítő és jegyzetelő, amely hatékony ingyenes csomagjával szerzett hírnevet magának.
#m1-y#A tl;dv ingyenes verziójával korlátlan számú értekezlet-felvételt és átiratot kaphatunk, ez ritkaság az ilyen eszközök között.##
A meetingekről videó készül az ingyenes verzióban is, ami a Firefliesnál csak a prémiumban elérhető - igaz, a tv;dl esetében is csak három napig van erre lehetőség, utána archiválásra kerül a videó és a szó szerinti leírás is, és csak a fizetős verzióval lehet megnézni.
Zökkenőmentesen működik a népszerű platformokkal, mint a Zoom és a Google Meet, ezeknél egy bővítménnyel egyszerűen hozzáadja a tl;dv-t a megbeszélésekhez, de erre sincs szükség, ha összekapcsoljuk a naptárunkkal, mert ilyenkor automatikus rögzítésre is van lehetőség.
Hasonlóan működik, mint a Fireflies. Itt nem kapunk szöveges összefoglalót a meetingekről, inkább vázlatosan témákba rendezve jeleníti meg az elhangzottakat. Ezeknél néha kimaradnak fontosabb konkrét információk, de ezeket a szó szerinti jegyzetből gyorsan vissza tudjuk keresni az időbélyegek segítségével. Olykor a szövegében angol-magyar váltások is előfordulnak, ha pedig kérdéseket teszünk fel, ott majdnem biztos, hogy angol választ fogunk kapni.

#m1-p#A tl;dv jó választás lehet azoknak, akik szeretnének egy segítő botot a meetingjeikhez, de ezért nem szeretnének fizetni.##
Az említett gyengeségek ellenére a Firefileshoz hasonló vázlatos összefoglalót és teendőlistát kaphatunk a megbeszéléseinkről, akár teljesen ingyenesen.
Így ha valaki nem szeretne egyből befektetni egy ilyen eszközbe, akkor ez egy jó belépő program lehet az AI jegyzetkészítők kipróbálására.
Notta
A Notta viszonylag szigorúbb üzleti modellel rendelkezik, az ingyenes verzióban csak összesen 120, egyenként maximum 60 perces meeting jegyzetelésére van lehetőség, valamint korlátozott számban mauálisan feltöltött hanganyagokat is tud kezelni.
Hasonlóan a többiekhez, itt is van lehetőség arra, hogy automatikusan csatlakozzon és rögzítsen értekezleteket (Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, Webex), vagy akár személyes beszélgetéseket is átírhat mobilalkalmazása segítségével, mindezt valós időben.
Széles körű nyelvi támogatással rendelkezik – a cég elmondása szerint 58 különböző nyelvet tud kezelni –, és sok közülük nagy pontossággal büszkélkedhet.
A magyar esetében is ez az eszköz volt a legjobb a tesztünk során, ha a szó szerinti jegyezeteket nézzük.
A Notta egyik erőssége az egyszerűsége és a napi munkafolyamatokba való integrálhatósága. Csatlakoztathatjuk a Google vagy az Outlook naptárához, és automatikusan csatlakozik az ütemezett hívásokhoz, hogy jegyzeteket készítsen. A platform olyan eszközökkel is egyszerű integrációt kínál, mint a Notion, HubSpot, Slack vagy Zapier. Például előfordulhat, hogy a Notta átiratot küld egy Notion oldalra, vagy automatikusan továbbít egy értekezlet-összefoglalót egy Slack-csatornára.

Forrás: https://www.notta.ai/en
Az összefoglalói csak angol nyelven érhetőek el a saját platformján belül, itt találjuk a rövid összefoglalót és a vázlatos memót az értekezletről, valamint az esetleges teendőket.
A Notta nem küldi ki automatikusan az értekezlet után e-mailben is, mint a többi eszköz, ehhez be kell lépnünk a felületre. Összességében itt volt a legjobban megfogalmazott, gördülékeny az összefoglaló, de sok információt leegyszerűsít, és nem adja vissza a teljes megbeszélés tartalmát.
#m1-p#Ha valaki gyors, könnyen érthető, de kevésbé részletgazdag összefoglalót szeretne, akkor ez lehet a legjobb választás.##
Sőt, akár mind mapet is tud generálni a beszélgetésből, amin végigkövethetjük a megbeszélés legfontosabb információit.
Fathom
A Fathom nagyon gyors: az AI által generált összefoglalókat az értekezlet befejezése után másodperceken belül elkészíti, és pontos átiratokat biztosít 28 nyelv támogatásával.
Elég kedvező modellt kínál a felhasználók számára, mivel a tl;vd-hez hasonlóan a legtöbb funkciót itt is ingyenesen használhatjuk magánemberként, de a cégeknek sem kell sok korlátozásra számítaniuk az ingyenes verzióval.
#m1-y#Korlátlan meeting és összefoglaló készíthető az alap verzióval is.##
Ezeket az összefoglalókat e-mailben és a platformon belül is megkapjuk, igaz itt is csak 7 nyelven érhető el az AI összefoglaló, ami között nincs ott a magyar, így ha szeretnénk használni ezeket, akkor a világnyelvek egyikét kell választanunk. Az összefoglalókban az egyes vázlatpontokat linkszerűen adja meg, így ha szeretnénk megtudni a részleteket, akkor erre kattintva a beszélgetés releváns részét nézhetjük vissza a felületen.
A szó szerinti jegyzetekhez viszont magyar nyelven is hozzáférhetünk, így ha valakinek ezek a fontosak, akkor ne zárja ki a Fathomot.
Ugyancsak kilistázza a fontos pillanatokat és későbbi teendőket, és ezt hozzá is rendeli az értekezleten résztvevő tagokhoz - hasonlóan, mint a többi program. A Fathom zökkenőmentesen integrálódik a munkafolyamatba, igaz, ez már inkább a prémium verzióra igaz. Közvetlenül szinkronizálhatja az értekezlet jegyzeteit, összefoglalóit és elemeit más eszközökkel, például CRM rendszerekkel vagy feladatkezelővel, kiküszöbölve a megbeszélés utáni unalmas adatbevitelt.

Forrás: https://fathom.video/
A beszélgetésekhez automatikusan és manuálisan is tud csatlakozni a bővítmény telepítése után. Különlegessége még, hogy ha van egy fontos pillanat a megbeszélésen, azt a bővítmény párbeszéd ablakával könnyen tudjuk is jelezni a programnak, és ezt később külön ki is emeli az összefoglalóban.
Érdekesség ezen felül, hogy a beszélgetés közben, valós időben láthatjuk, hogy ki milyen arányban beszélt a meeting alatt, amely akár jelezheti, hogy adjunk teret másoknak is egy brainstorming során, ha sokat beszéltünk.
Ha egy egyszerűen használható eszközt keresel, amely automatikusan összefoglalja a megbeszéléseket, és nem igényelsz fejlett funkciókat vagy széles körű nyelvi támogatást, a Fathom megfelelő lehet számodra.
Alrite
Az Alrite egy magyar fejlesztésű beszédfelismerő program, amely az eddigi programoktól eltérően nem botként működik, tehát nem fogunk vele a megbeszélések során találkozni. Az Alrite esetében korábban vagy valós időben rögzített beszélgetésekből tudunk pontos átiratot generálni.
Ez különösen hasznos a médiában vagy olyan területen dolgozó szakembereknek, akik hosszas interjúkon vagy olyan eseményeken vesznek részt, ahol fontos, hogy szóról-szóra pontos leiratot kapjanak az elhangzottakról.
Az ingyenes verzióban csak 30 perces próbára van lehetőség, amely során pontos leírást kaphatunk az általunk feltöltött hangfelvételről. Ebben a verzióban nem kapunk sem időbélyegeket, sem összefoglalót valamint listát sem az elvégzendő teendőkról, erre csak a prémium verzióban van lehetőség.

Az Alrite leginkább a médiában dolgozó szakemberek számára lehet kincs, hiszen a szolgáltatási is leginkább rájuk vannak szabva: megkönnyítheti az interjúk rögzítését, egyszerűsíti a különböző videós anyagok feliratozását és akár kulcsszógenerálásra is van lehetőség.
Az Alrite magyar fejlesztés révén a legpontosabb leírást készítette a beszélgetésről, elvétve található benne csak hiba, valószínűleg az is csak azért, mert angol eredetű szavakról vagy márkákról esett szó, amit nem tudott felismerni.
Ha nem összefoglalót szeretnél, hanem pontos leírást a beszélgetéseidről, és azt sem bánod, ha neked kell felvenni előzetesen a hanganyagot hozzá, akkor az Alrite lehet a te eszközöd, kifejezetten magyar beszédre szabva.
Összehasonlítás
Az általunk tesztelt eszközök, habár összességében hatékony támaszok lehetnek a megbeszéléseink során, de különböző helyzetekben és módon tudnak a legjobban a segítségünkre válni. Így a választásnál azt fontos tisztáznod, hogy mire szeretnéd leginkább használni őket.
A Fireflies az egyik legismertebb nagyágyú ebben a szektorban, amely leginkább olyan megbeszélésekhez lehet jó választás, amikor szeretnénk összegyűjteni, hogy milyen teendőink lesznek az adott időszakra és az elhangzottakról. is szeretnénk egy rövid összefoglalót. Az próbaidőszak után, az ingyenes verzióban is korlátlanul generál leírásokat és korlátozottan az AI is csinál összefoglalókat, valamint Fredet, az AI asszisztensünket is kérdezhetjük az elhangzottakról.
A Notta lehet a befutó, ha gyors, könnyen érthető, de kevésbé részletgazdag összefoglalót szeretnénk. Az alapverzióban összesen 120 percet tudunk rögzíteni, ezek után előfizetés szükséges, ha tovább szeretnénk használni.
Akik nem szeretnének fizetni ezért a szolgáltatásért, vagy csak szeretnék kipróbálni, hogy hogyan tudják az AI jegyzetkészítőket beépíteni a mindennapjaikba, azoknak a tl;dv-t vagy a Fathomot tudjuk ajánlani. Mindkét esetben viszonylag korlátlanul tudjuk használni az egyes funkciókat. Az egyetlen nagyobb különbség a két program között, hogy a Fathom angol nyelven készíti az összefoglalóit, míg a tl;dv magyar nyelvű összefoglalókat küld ki, így ha valaki számára komfortosabb, hogy magyarul érkezzenek az összefoglalók, akkor ezek alapján tud választani.
Ha pedig nem szeretnénk, hogy bekapcsolódjon bárki a meetingbe, vagy zavar a botok jelenléte, akkor az Alrite lehet a megoldás, hiszen itt utólag vagy valós időben tudjuk feltölteni a fájlokat. A program kifejezetten magyar nyelvre van specializálódva, toronymagasan a legjobb magyar szó szerinti leírásokat készítette. Ugyanakkor leginkább a médiában dolgozók igényeire lett szabva, és elsősorban interjúk során jöhet jól, hiszen az elhangzottakról nem lehet összefoglalót kérni.
Összefoglaló
Bármelyiket is választjuk, az biztos, hogy nagy segítség lehet a mindennapokban legyen szó interjúkról, meetingekről vagy bármilyen megbeszélésről. Használatukkal növelhetjük a hatékonyságunkat, és jobban jelen lehetünk a meetingeken, hiszen nem kell foglalkoznunk az elhangzott információk jegyzetelésével. Az integrációs lehetőségeknek köszönhetően pedig az operatív folyamatokba is beépíthetjük őket a cégen belül, legyen szó az aktuális teendők listázásáról, összefoglalók készítéséről vagy CRM-mel való összekötéssel. Egy próbát biztosan megér! Te melyiket választod?
#promobox#Szeretnéd, hogy a marketinged is a legmodernebb eszközökkel készüljön?##